شغل های پر درامد اوکراین در سال 2021

شغل های پر درامد اوکراین در سال 2021

                             یکی از راه‌های مهاجرت به کشور اوکراین، مهاجرت کاری است. کشور اوکراین یکی از کشور‌های اروپایی است که با توسعه صنعت و اقتصاد خود هر ساله تعداد زیادی نیروی کار می‌پذیرد. هزینه زندگی در کشور اوکراین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کم‌تر و مقرون به صرفه‌تر است؛ البته درآمد در این کشور نیز نسبت به دیگر کشورها کم‌تر است. در ادامه با شغل های پر درامد اوکراین در سال 2021 آشنا خواهیم شد.

 

کشور اوکراین

 • کشور اوکراین اقثصادی بیشرفته و مبتنی بر بازار آزاد دارد.
 • اوکراین کشوری است در اروپای شرقی قرار گرفته‌است.
 • این کشور با روسیه، بلاروس، لهستان، اسلوواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی هم مرز است.
 • پایتخت این کشور شهر کی اف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می باشد.
 • مساحت این کشور ۶۰۳٫۶۲۸ کیلومتر مربع و جمعیت آن بیشتر از ۴۲میلیون نفر می باشد.
 • بخش های اصلی اقتصاد آن شامل صنعت و کشاورزی بوده است.
 • برای دریافت ویزای کاری اوکراین باید حتما پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اوکراینی دریافت کرد.

درآمد شغل های پر درامد اوکراین

میانگین درآمد در اوکراین حدود ۸ تا ۱۰ هزار گریونا(واحد پول کشور اوکراین) است. با توجه به اینکه هر یک دلار تقریبا ۲۵ گریونا است، در‌نتیجه چیزی حدود ۳۲۰ تا ۴۰۰ دلار میانگین درآمد در اوکراین است. حداقل درآمد در اوکراین حدود ۴تا ۶ هزار گریونا است که حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار می باشد.

 

شغل های پر درامد اوکراین

اقتصاد کشور اوکراین با گذشت زمان رشد بسیاری کرده به طوری که در سال 2016 جزو رتبه ی 189 در زمینه ی کار بود. مشاغل مورد نیاز اوکراین شامل مشاغل مهندسی و پزشکی می‌شود.

VP Engineering / مدیر توسعه نرم افزار

مدیر IT در کشور اوکراین یکی از مهم‌ترین و پر درآمدترین مشاغل است. برای افراد خارجی که در کشور اوکراین زندگی نمی‌کنند پذیرش در شغل مهندسی نرم افزار کمی سخت است. فرد متقاضی حتما باید به زبان روسی و در بعضی موارد انگلیسی تسلط داشته باشد و رزومه‌ی قوی نیز برای خود فراهم کند تا شانس قبولی خود را بالا ببرد.

وظایف این مهندسان شامل راه اندازی شبکه‌های مختلف اینترنتی، برنامه نویسی‌ها که خود در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و هم چنین توسعه دادن سخت افزار‌ها و نرم افزار‌های سیستم‌ها می‌باشد.

مدیر بازریابی

یکی دیگر از مشاغل پردرآمد اوکراین‌ بازاریابی می‌باشد که درآمد به دست امده از این شغل با توجه به افراد مختلف متفاوت است و درآمد برای همه‌ی افراد یکسان نیست. هر چه اطلاعات فرد درمورد محصولی که قرار است به فوش برساند بیشتر باشد درآمد فرد از این شغل بیشتر است.

مدیر توسعه داروسازی صنعت

متقاضی باید دارای مدرک دانشگاهی در زمینه داروسازی باشد و دارای حداقل سه سال تجربه در زمینه تولید محصولات دارویی باشد. علاوه بر این آگاهی از قانون، شرایط مجوز، سیستم اسناد و اصول مدیریت ضروری است.

کشاورزان

کشاورزی در اوکراین جزء پرقدرت ترین صنعت برای سرمایه‌گذاری است. زیرساخت‌های توسعه یافته در این زمینه و داشتن بازار مصرفی برتر جهانی و همچنین ماشین آلات پیشرفته کشاورزی امکان ارتقاء حصولات کشاورزی و بازار سرمایه دارن را فراهم کرده‌است .

 

 

پزشکی

رشته‌های پزشکی به دلیل اهمیت زندگی و سلامت افراد در همه‌ی کشورها اهمیت بالایی دارد و در سال های اخیر بسیاری از پزشکان و داروسازان متقاضی مهاجرت به اوکراین بوده‌اند چرا که امکان رشد و پیشرفت این مشاغل در اوکراین فراهم است.

ترجمه

ترجمه یکی از شغل‌های پر درآمد دیگر اوکراین است. برای این کار شما لزوما نیازی نیست که به زبان انگلیسی مسلط باشید. برای این کار شما لازم است به دنبال دارلترجمه یا شرکت‌ها و موسسات بین المللی باشید که نیاز به مترجم دارند.

یکی دیگر از شغل های پر درامد در اوکراین جراحان

به دلیل حساسیت کاری بالا و درجه اهمیت کارشان در هرکجای دنیا و همچنین اوکراین درآمدهای بالایی دارند و حدود حقوق آنها در اوکراین تا  129000 در نظر گرفته شده است.

خلبانان

با وجود داشتن شغلی مهیج از حساسیت بالایی برخورداند، و از آن جا که برای آموزش و تحصیلشان هزینه‌های زیادی متحمل شده و سختی بسیاری در جهت رسیدن به مهارتشان کشیده‌اند استحقاق حقوق بالا را دارند. حقوق آنها در اوکراین بین 18400 تا 51600 دلار است.

شغل های مورد نیاز اوکراین در سال 2021

یکی دیگر از فاکتور های مهم در امر مهاجرت کاری، بررسی لیست مشاغل مورد نیاز کشور هدف می باشد. شما با دانستن مشاغل نورد نیاز هر کشور خود را برای آن کار آماده با ارتقا می‌دهید. از آن جایی که کشور اوکراین اقتصاد رو به رشدی دارد متقاضی بیشتر شغل‌ها است در این چا مهم‌ترین شغل‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. متخصص IT
 2. پزشک
 3. تولید کننده محتوا
 4. وکیل
 5. معمار
 6. حسابدار
 7. بخش خدمات
 8. مهندس کشاورزی
 9. طراح دکوراسیون

مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری

افرادی که متقاضی کار در کشور اوکراین هستند باید اجازه کار دریافت کنند. برای دریافت اجازه کار شما به مدارک زیر نیاز دارید

 • گذرنامه معتبر
 • دعوتنامه کاری
 • گواهی سوء پیشینه
 • بیمه مسافرتی
 • برای پوشش هزینه های درمانی مدت زمان اقامت
 • آدرس محل سکونت در زمان اقامت
 • تمکن مالی برای هزینه های زندگی
 • ارائۀ درخواست شغل به زبان اوکراینی
 • دلایل درخواست کار(پیشنهاد کاری یا تایید پذیرش کار)
 • مدرک تحصیلی

.

در این مقاله پر درامد ترین شغل های اوکراین و شغل‌ های مورد نیاز کشور اوکراین را بررسی کردیم با توجه به علاقه و موقعیت خود می‌توانید شغل مناسب خود را انتخاب کنید.

 

۱۴۰۱/۰۹/۱۸

نظرات و دیدگاه ها