اعتبار پاسپورت اوکراین

اعتبار پاسپورت اوکراین

                             اعتبار پاسپورت یک کشور تایین می‌کند که شما با استفاده از آن پاسپورت و بدون دریافت ویزا می‌توانید به چند کشور جهان مسافرت کنید. در ادامه انواع پاسپورت‌های موجود در اوکراین، چگونگی دریافت هر یک و ارزش و اعتبار پاسپورت اوکراین صحبت خواهیم کرد.

 

کشور اوکراین

یکی از کشور‌های اروپای شرقی، کشور اوکراین است. کشور اوکراین با کشور‌های روسیه، بلاروس، لهستان، اسلوواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی هم ‌مرز است. در جنوب کشور اوکراین می‌توان دریا‌های سیاه و آزوف را دید. پایتخت کشور اوکراین شهر کیف می‌باشد و مردم این کشور به زبان اوکراینی صحبت می‌کنند. همچنین دو زبان روسی و انگلیسی نیز در بعضی از نقاط این کشور رایج است. مساحت کشور فنلاند حدود 603.268 کیلومتر مربع بوده که از 24 استان تشکیل شده است. حدود ۴۲٫۴۱۸٫۲۳۵ نفر جمعیت دارد و چهل و چهارمین کشور بزرگ دنیا به شمار می‌رود.

نکته‌ای که در خصوص پاسپورت اوکراین وجود دارد این است که افراد تا به اخذ اقامت این کشور نرسند نمی‌توانند تابعیت و پاسپورت آن را دریافت کنند. بنابراین افرادی که اقامت دائم اوکراین را داشته باشند و 2 بار اقامت خود را تمدید کرده باشند و همچنین سه سال از اخذ اقامت آن ها گذشته باشد می‌توانند برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست نمایند.

اعتبار پاسپورت اوکراین

این پاسپورت دارای جلد آبی رنگ است که با اعتبار 10 یاله برای بزرگسالان و 4 ساله برای جوانان زیر 18 سال صادی می‌شود. اعتبار پاسپورت اوکراین در جهان بسیار بالا است و دارای رتبه 22 بین کشورهای جهان است. با داشتن این پاسپورت می‌توانید بدون نیاز به پاسپورت و ویزا به 106 کشور جهان سفر کنید. علاوه بر این شما می‌توانید به حدود 42 کشور دیگر با استفاده از ویزای فروگاهی رفت و آمد داشته باشید.

هزینه اخذ پاسپورت کشور اوکراین در سال 2021 مطمئنن نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است. اگر شما شهروند کشور اوکراین هستید می‌توانید برای دریافت پاسپورت اقدام کنید. آماده شدن پاسپورت اوکراینی حدود 7 روز کاری طول خواهد کشید. اگر شما پاسپورت کشور اوکراین را داشته باشید می‌توانند برای همسر و فرزندان و پدر و مادر خود نیز درخواست اقامت دهند.

همان طور که گفتیم پاسپورت این کشور بسیار معتبر است. از جمله کشور هایی که می‌توان بدون ویزا از اوکراین با داشتن پاسپورت اوکراینی سفر کرد عبارتند از آرژانتین، ارمنستان، اتریش، بلژیک، برزیل، بلغارستان، دانمارک، جمهوری چک، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایتالیا، مالزی، هلند، نروژ، پرتغال، لهستان و … . هر کدام از این ویزا‌ها برای مدت زمان خاصی صادر خواهند شد. از دیگر مزیت های پاسپورت اوکراین می توان به اقامت دایم در این کشور بدون هیچ گونه محدودیتی در خاک اوکراین، استفاده از خدمان و حقوق و مزایای تامین اجتماعی، دریافت وام یا تسهیلات مالی از بانک‌های اوکراین، حق رای، حفاظت کنسولی در خارج از این کشور و … اشاره نمود.

انواع پاسپورت در اوکراین

در کشور اوکراین پاسپورت‌های متفاوتی برای شهروندان این کشور صادر می‌شود. در حقیقت دو نوع پاسپورت شهروندی و بین المللی وجود دارد که طبق شرایط موجود برای هر فرد برای پاسپورت متفاوتی اقدام می‌شود.

امتیازات و ارزش پاسپورت

 1. مسافرت آزادانه و معاف از ویزا به اغلب کشورهای برتر جهان
 2. اقامت و زندگی دائم و بدون محدودیت در خاک اوکراین
 3. برخورداری از حفاظت کنسولی در خارج از کشور
 4. داشتن حق رای در انتخابات مختلف اوکراین و …
 5. برخورداری از حقوق و مزایای تامین اجتماعی
 6. امکان دریافت وام یا تسهیلات مالی دیگر از بانک‌های اوکراین
 7. دارندگان پاسپورت اوکراین می توانند به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در تمامی نقاط این کشور مسافرت و یا به فعالیت بپردازند.

روش اخذ پاسپورت در اوکراین

برای اخذ پاسپورت اوکراین شما می‌توانید از راه‌های متفاوتی که در مقدمه به آن اشاره شد از جمله این روش‌ها می توان به تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی اشاره کرد. برای اخذ پاسپورت از یکی از راه‌های اشاره شده به اوکراین مهاجرت و سپس به صورت مداوم و مستمر حداقل 5 سال را در اوکراین حضور داشته باشید. کشور اوکراین تابعیت مضاعف را قبول ندارد و افرادی که تابعیت کشور دیگری را داشته باشند در صورتی می‌توانند تابعیت و پاسپورت اوکراین را به دست آورند که از تابعیت اولیه خود اعراض نموده باشند و درخواست خود را ارائه داده باشند.

پاسپورت اوکراین از طریق کار

 • ارائه دعوت نامه ی کاری و استخدام با یک موقعیت خاص
 • ارائه مدرک تحصیلات عالی یا گواهی تحصیلات و آموزش های دیگر
 • ارائه پاسپورت و ویزای معتبر که حداقل به مدت سه ماه اعتبار داشته باشد
 • ارائه عدم وجود سابقه کیفری
 • ارائه گواهی عدم وجود بیماری های جسمی و روحی
 • پرداخت هزینه های اداری بسته به وضعیت خاص

پاسپورت اوکراین از طریق سرمایه گذاری

 • فایل سوابق کاری
 • چارت سازمانی شرکت و شرح وظایف
 • ترجمه ی مدارک تحصیلی
 • کپی پاسپورت
 • تقاضانامه ی ثبت شرکت
 • کپی برابر اصل کلیه ی مدارک شرکت

در این مقاله درمورد اعتبار پاسپورت اوکراین و شرایط دریافت آن صحبت کردیم. 

 

۱۴۰۱/۰۹/۱۸

نظرات و دیدگاه ها