مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

درست مانند برنامه‌های اخذ مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در بسیاری از کشور‌ها مثل آمریکا، کانادا، سنگاپور، اوکراین نیز به اتباع خارجی‌ای که تمایل دارند حداقل 100000 دلار آمریکا در این کشور سرمایه‌گذاری کنند اقامت دائم این کشور را اعطا می‌کند.

درست مانند برنامه‌های اخذ مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در بسیاری از کشور‌ها مثل آمریکا، کانادا، سنگاپور، اوکراین نیز به اتباع خارجی‌ای که تمایل دارند حداقل 100000 دلار آمریکا در این کشور سرمایه‌گذاری کنند اقامت دائم این کشور را اعطا می‌کند.

 

⬅️اوکراین پس از روسیه پهناورترین کشور اروپاست. با ذخیره وسوسه انگیزی از معادن فلزی ارزشمند. نیمی از آهن و فولاد کل شوروی از اوکراین بدست می‌آمد. چهل درصد از کل سنگ منگنز دنیا در دوران شوروی از اوکراین صادر می‌شد. به این فهرست، منابع ذغال سنگ، جیوه، تیتانیوم و نیکل را هم باید فزود. اوکراین یکی از مهمترین کشورهای معدنی دنیاست که هم از نظر تنوع و هم حجم ذخایر در دنیا کم‌نظیر است. گفته می‌شود ۸۰۰۰ معدن از ۹۰ کانی ارزشمند در سراسر خاک اوکراین وجود دارد.

بر خلاف بیشتر کشورهای معدنی که کشاورزی خوبی ندارند اوکراین صاحب نوع بسیار حاصلخیزی از خاک هم هست. این خاک که بنام خاک سیاه (یا سرزمین سیاه) معروف است حاصلخیزترین خاک کره زمین است و در روسیه و کانادا نیز یافت می‌شود. اوکراین صاحب یک چهارم از خاک سیاه کره زمین است. این خاک استثنایی و حاصلخیز، یکی از سرمایه‌های ملی اوکراین است. کشاورزی در این خاک بدون کود انجام می‌شود. کشاورزان می‌گویند سربازان نازی در جنگ جهانی دوم این خاک را با خود به آلمان می‌بردند.

موقعیت ژئوپولتیک اوکراین هم برای غرب، بی نظیر است. مرزهای اوکراین تنها ۶۰۰ کیلومتر تا مسکو فاصله دارند. در زمان جنگ سرد رسیدن پای غرب به این فاصله از قلب بلوک شرق رؤیا بود. اوکراین یکی از سرنوشت سازترین حلقه‌های غرب در زنجیره مهار روسیه است. اگر خواهان کسب اطلاعات بیشتر راجع به سرمایه گذاری در اوکراین هستید پیشنهاد می کنیم ادامه ی مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید .

علاوه بر همه این امتیازات بالقوه، اوکراین گلوگاه انرژی اروپا هم هست. ۲۵ کشور اروپایی، وارد کننده گاز از روسیه هستند و همه خط لوله‌ها به جز یکی از خاک اوکراین می‌گذرند. این یعنی اوکراین گلوگاه درآمد گازی روسیه نیز هست. در روز اول ژانویه سال ۲۰۰۶، روسیه شیر خطوط صادرات گاز از خاک اوکراین را در پی اختلاف بر سر حق ترانزیت، بست. البته روسیه و اوکراین پس از چهار روز به تفاهم اولیه رسیدند. اما اصل اختلاف پابرجا ماند. سه سال بعد در ژانویه ۲۰۰۹، بار دیگر شیر گاز بسته شد و قربانی این اختلاف هم صنایع اروپایی بودند. اروپا هنوز سرمای شبهای بدون گاز، به خاطر بسته شدن این گلوگاه را به خوبی به یاد دارد. در آن سال ۱۸ کشور اروپایی افت فشار یا قطع کامل جریان گاز را گزارش کردند.

در حال حاضر اتحادیه اروپا تقریباً ۱۸٫۷ تریلیون فوت مکعب گاز در سال مصرف می‌کند که ۱۶% آن از خاک اوکراین ترانزیت می‌شود. پس عجیب نیست که این کشور فقیر (از نظر مالی) تا این اندازه مهم است و همین اهمیت است که جامعه اوکراین را دچار دودستگی نموده است.➡️

⬅️به جرات می توان گفت که بازار اوکراین یکی از بکرترین ومستعد ترین بازارها، برای تولیدات ایرانی می باشد. در مبادلات تجاری اوکراین با دیگر کشورهای جهان، متاسفانه سهم ایران در این بازار پر رونق بسیار ناچیز است. شاید یکی از دلایل عمده جذابیت تجارت با اوکراین نزدیکی نسبی این دو کشور و امکان حمل و نقل به طرق مختلف می باشد، ترانسپورت کالا از اوکراین به ایران و یا بالعکس، با توجه به شرایط می تواند هوایی، زمینی و یا دریایی باشد. از طرفی دیگر حضور تجار و تولیدکنندگان ایرانی در اوکراین می تواند نوید بخش تجارت آزاد با همه کشورهای اروپایی در شرایطی بهتر و مطمئن تر باشد. مقامات اوکراین که با امضای قرارداد همکاری های تجاری اوکراین با اروپا، اولین گام اصلی را برای پیوستن به اتحادیه اروپا برداشته اند، خود را آماده می کنند که در آینده ای نزدیک عضوی از اتحادیه اروپا باشند. در این راستا و با وجود مشکلات جدایی طلبان شرق اوکراین، اقدامات اصلاحی مورد نیاز در این کشور آغاز شده است.➡️

از مزایای بازار اوکراین میتوان چند نمونه را نام برد:
۱- جمعیت بالای ۴۰ میلیون نفر
۲- کشوری مصرف کننده در اقلامی که ایران صنعتی میباشد و برعکس. بطور مثال اوکراین صنعت هواپیما سازی دارد و ایران صنعت پتروشیمی
۳- حمل و نقل نه چندان گران زمینی (کانتینری)
۴- زبان روسی بعنوان زبان مورد استفاده بین عامه مردم. با یادگیری زبان روسی در اوکراین میت.انید با تماه کشورهای شوروی سابق ارتباط و بیزنس برقراربنمایید
۵- بازار بسیار شبیه به بازار بزرگ روسیه. با استارت کار خود در اوکراین در آینده نه چندان دور براحتی میتوانید با روسیه هم تعامل بلزرگانی داشته باشید.
۶- مردمی با فرهنگ نزدیک به ایران. از لحاظ پوشش و مزاق خوراکی.
۷- سیستم اداری شبیه به ایران. اگر در ایران از پس اداره مالیات و بهداشت و… بر میآیید در اوکراین این موضوع برای شما راحتتر خواهد بود

بطور کلی سرمایه گذاری در اوکراین گزینه ای مناسب است اما خطر ها و ریسک هایی دارد که اگر از قانون آگاهی نداشته باشید ممکن است تمام سرمایه شما از دست برود. بنابر این جهت اینکه از طریق امن این پروسه انجام شود حتما با مشاورین ما به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص شرایط سرمایه گذاری در اوکراین و یا کار در اوکراین و قوانین سرمایه گذاری در اوکراین و یا ثبت شرکت در اوکراین و یا اقامت اوکراین از طریق ازدواج و یا خرید ملک در اوکراین و در نهایت شرایط اخذ اقامت اوکراین مشاوره دریافت نمایید .

 سرمایه‌گذاری باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • سرمایه‌گذاری باید در غالب یکی از واحدهای پولی قابل تبدیل به ارز اوکراین صورت گیرد.
  • مبلغ سرمایه‌گذاری نباید کمتر از 100000 دلار آمریکا باشد.
  • شیوه پرداخت مبلغ سرمایه‌گذاری با قوانین بانکداری و سرمایه‌گذاری کشور اوکراین هم‌خوانی داشته باشد.
  • سرمایه شما در اقتصاد اوکراین به کار گرفته شود.

در خصوص این قانون که «سرمایه‌گذاری باید در اقتصاد اوکراین صورت گیرد» باید گفت که تمامی‌ سرمایه‌گذاری‌ها در کشور اوکراین، شامل این قانون نمی‌شوند. به طول مثال؛ با خرید ملک در کشور اوکراین توسط یک شهروند خارجی، ( حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری 100000 دلار آمریکا)، به سرمایه‌گذار هیچ گونه مجوز مهاجرتی و در نتیجه مجوز اقامت دائم اوکراین تعلق نمی‌گیرد.

در عمل، باید گفت که این شرط به این معناست که سرمایه‌گذار می‌بایست، سرمایه خود را در خرید سهام یک شرکت ثبت شده، و یا سرمایه‌گذاری مشارکتی در محدوده خاک اوکراین به کار گیرد. پس از اینکه شرکت شما در کشور اوکراین ثبت شد می‌تواند تا زمانی که قوانین اوکراین را نقض نکند به شکل هر نوع فعالیت تجاری‌ای که در مدارک شرکت ثبت شده است( از جمله سرمایه‌گذاری، تجارت، خدمات، واردات/صادرات) عمل کند. سرمایه سهام شرکت، علاوه بر فعالیت‌های کنونی شرکت، می‌تواند برای خرید هر چیز( از جمله ملک، یا هر جنس یا دارایی دیگر) به کار گرفته شود.

پس از اینکه سرمایه‌گذاری صورت گرفت، تبعه خارجی می‌تواند برای مجوز مهاجرتی خود درخواست دهد. پس از آن برای اخذ مجوز اقامت دائم در اوکراین می‌توان اقدام کرد. قدم اول: درخواست مجوز مهاجرتی، این درخواست در دفتر خدمات مهاجرتی کشور اوکراین باید ثبت شود( در صورتی که این فرد در اوکراین باشد) و یا اینکه در سفارت اوکراین محل زندگی شخص متقاضی( درصورتی که متقاضی در زمان درخواست در کشوری غیر از اوکراین باشد). مدت زمان اخذ مجوز مهاجرتی، طبق قانون یک سال تعریف شده است.